A nyár első gyümölcsei közé tartozik a cseresznye. Rengeteg fajtáját ismerheted, idényben érdemes rendszeresen fogyasztani, hisz nyersen rendkívül egészséges.
A Földközi-tenger medencéjében már az ókorban termesztették az „istenek eledelét”. A legenda szerint Lucullus hadvezér vitt először egy nagyobb szemű fajtát a perzsa hadjáratról Rómába (i.e. 64-ben), mivel katonái nagyon megszerették a szomjoltó gyümölcsöt. A nemesített fajták hazánkban csak a török uralom idején terjedtek el. A Távol-Keleten is honos gyümölcs virágzásához kötődik a japánok tavaszköszöntő ünnepe.
A gyümölcs 78−82 százaléka víz, ezért kiváló szomjoltó lehet, a természetgyógyászat vese és vértisztító gyümölcsök közé sorolja, ebből következően bőrújító is. Jó a pattanások ellen, csökkenti a vér húgysavszintjét, ezért az ízületi megbetegedések megelőzésében is hatásos lehet. Enyhíti a reumát is és segít a cukorbetegségben szenvedőknek. Enyhe hashajtó hatása van, ezért szorulással küszködőknek ajánlott a fogyasztása.
Alacsony a zsír- és a fehérjetartalma, viszont sok szénhidrát és növényi rost van benne. A vitaminok közül az A, a B1, a B2, a B6 és a C jelentős, így erősíti az immunrendszert, gátolja a daganatos elváltozások, szív - és rendszeri problémák kialakulását. Sok ásványi anyagot és nyomelemet vehetünk magunkhoz a cseresznyével: folsavat, foszfort, kalciumot, káliumot, nátriumot, kobaltot, és kiemelkedően sok vasat. Fogyasztása segíti a fogak és csontok fejlődését, ezért gyerekeknek kifejezetten ajánlott, káliumtartalma a zavartalan izomműködésért, a normál vérnyomásért, a megfelelő szívritmusért felelős.
Cseresznye diéta
Kedves TAmás, a blogunkon díjat szavaztunk meg neked, fogadd szeretettel tőlünk.
VálaszTörléshttp://1200kaloria.blogspot.hu/2012/06/dijat-kaptunk.html